95lat

Mistrzostwa Polski Juniorów w szpadach Radlin 2019

MPJ Radlin 2019 00W miniony weekend 19-20 stycznia w Domu Sportu w Radlinie rozegrane zostały Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w szpadach. Impreza ta zgromadziła na starcie 208 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Tytuły mistrzowskie jak i większość medali zarówno w rywalizacji kobiet i mężczyzn wywalczyli przedstawiciele śląskich klubów.

W sobotnim turnieju indywidualnym szpadzistek mistrzynią Polski została Barbara Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie), która po bardzo emocjonującej i wyrównanej walce w piorytecie 14:13 pokonała Alicję Klasik (RMKS Rybnik). Brązowe medale wywalczyły Karolina Staszulonek (Piast Gliwice) i Gloria Klughard (UKS MDK Olimp Lubin). Finałową ósemkę na miejscu szóstym uzupełniła kolejna reprezentantka naszego regionu Ewa Kawencka (Piast Gliwice).

W rywalizacji szpadzistów tytuł mistrzowski wywalczył Damian Michalak (Piast Gliwice) pokonując również po bardzo wyrównanej walce finałowej jednym trafieniem 15:14 Karola Noganowicza (WKS Kolejarz Wrocław). Podium uzupełnili Wojciech Lubieniecki (PTG Sokół 1893 Mielec) i Mikołaj Radosz (UKS Grass Hopper Kalwaria Zebrzydowska).

Natomiast w niedzielnym turnieju drużynowym, w rywalizacji szpadzistek, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna RMKS Rybnik (Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Beata Pękała), która jednym trafieniem pokonała SKS Flesz Świdnica. Brązowy medal przypadł reprezentantkom Piasta Gliwice (Ewa Kawencka, Karolina Staszulonek, Alicja Ostrowska, Bernadeta Majgier).

Wśród mężczyzn tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna KS Szpada Wrocław, która w finale pokonała drużynę PKSzerm Warszawa. Brązowy medal, tak jak w rywalizacji kobiet, przypadł drużynie Piasta Gliwice (Jan Kardaszewicz, Damian Michalak, Wojciech Rzyczniak, Mikołaj Wesołowski).