Mistrzostwa Europy kadetów – Fogia 2019

Mistrzostwa Europy Kadetów FOGGIA 2019 - podium szpada kobiet drużynowoW rywalizacji drużynowej jeden medal wywalczyła reprezentacja Polski w zakończonych dzisiaj Mistrzostwach Europy kadetów. Zdobyła go drużyna szpadzistek, w której walczyły trzy zawodniczki reprezentujące śląskie kluby: Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak (obie RMKS Rybnik) oraz Karolina Staszulonek (Piast Gliwice).

W pierwszym meczu mistrzostw nasze zawodniczki wraz z Zofią Janelli (Szpada Wrocław), tworzące drużynę Narodową, po wysokim zwycięstwie nad Brytyjkami 45:15 awansowały do ćwierćfinału. W 1/4 finału Polki po dramatycznym pojedynku, w priorytecie, pokonały drużynę Izraela 45:44. Półfinał to kolejny bardzo wyrównany i zacięty pojedynek z wyżej notowanymi, przyszłymi złotymi medalistkami mistrzostw Węgierkami, przegrany nieznacznie 41:45. W meczu o 3 miejsce pewnie pokonały drużynę Rosji 45:33, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Europy.