Mistrzostwa Śląska Juniorów młodszych w szpadach - Siemianowice Śląskie 2019 - wyniki

W dniach 23-24 marca 2019 roku w Hali Sportowej kompleksu „Michał” w Siemianowicach Śląskich, najlepsze szpadzistki i szpadziści naszego regionu rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska juniorów młodszych.

W sobotnim turniej szpadzistek po złoty medal i tytuł mistrzowski sięgnęła Patrycja Frystacka (RMKS Rybnik), medal srebrny wywalczyła Bernadeta Majgier (Piast Gliwice), a medale brązowe zdobyły Emilia Jaroszek (Pałac Młodzieży Katowice) i Julia Pieszur (AKS Mikołów).

W turnieju drużynowym złoty medal wywalczyły szpadzistki UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie (Antonina Halemba, Maja Osadnik, Paulina Sadowska, Katarzyna Ślęzak), pokonując w meczu finałowym drużynę Pałacu Młodzieży I Katowice (Emilia Jaroszek, Magdalena Piątek, Natalia Rakoczy). Brązowy medal dla drużyna RMKS I Rybnik (Patrycja Frystacka, Liliana Porwoł, Antonina Korduła).

W sobotnim turnieju szpadzistów złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył Wojciech Rzyczniak (Piast Gliwice) pokonując w walce finałowej Wiktora Wałacha (RMKS Rybnik), medale brązowe zdobyli Jan Bulandra (AZS AWF Katowice) i Jakub Sikorski (Muszkieter Gliwice).

W turnieju drużynowym na najwyższym stopniu podium i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna AZS AWF Katowice (Jan Bulandra, Robert Buśko, Radosław Jędrzejczyk, Krzysztof Palędzki), tytuł wicemistrzowski przypadł drużynie RMKS Rybnik ( Wiktor Wałach, Krzysztof Bezuch, Sebastian Mandrysz), a z brązowego medalu cieszyła się drużyna Piasta Gliwice (Wojciech Rzyczniak, Mikołaj Wesołowski, Kamil Olejniczak, Piotr Migas).