
Reprezentacja na Mistrzostwa Europy seniorów – Antony 2026

W skład Reprezentacji Narodowej na tegoroczne Mistrzostwa Europy seniorów, które rozegrane zostaną w dniach 16 – 21.06.2026 roku w Antony - Francja, powołani zostali szermierze reprezentujący kluby z naszego regionu:
- Alicja Klasik – RMKS Rybnik (szpada kobiet)
- Kinga Zgryźniak – RMKS Rybnik (szpada kobiet)
- Gloria Klughardt – RMKS Rybnik (szpada kobiet)
- Zuzanna Cieślar - Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec (szabla kobiet)
- Angelika Wątor - Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec (szabla kobiet)
- Julia Cieślar - Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec (szabla kobiet)
- Damian Michalak– Piast Gliwice (szpada mężczyzn)
- Mateusz Antkiewicz – AZS AWF Katowice (szpada mężczyzn)
- Szymon Hryciuk – AZS AWF Katowice (szabla mężczyzn)
- Krzysztof Kaczkowski - Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec (szabla mężczyzn)
Życzymy sukcesów i udanych startów!
Zgłoszenia do Mistrzostw Śląska Młodzików w szpadach - Gliwice
Prosimy o przesyłanie zgłoszeń zawodników i zawodniczek do Mistrzostw Śląska Młodzików w szpadach, które odbędą się 17 maja w Gliwicach na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Komunikat wyjazd na OOM – Łódzkie 2026

Śląski Związek Szermierczy informuje, iż zorganizowano transport na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży – Łódzkie 2026 dla grupy szpadzistek i szpadzistów.
Termin wyjazdu: 01 maja 2026 r.
Miejsce i godzina wyjazdu:
- 10:00 – Rybnik - Parking MOSiR Rybnik ul. Powstańców Śląskich
- 10:30 - Gliwice - Stacja Shell ul. Rybnicka
- 11:00 – Katowice – McDonalds Trzy Stawy – na trasie na Warszawę
- 11.45 – Częstochowa – Stacja Orlen – na trasie na Warszawę
Kluby zainteresowane zorganizowanym transportem prosimy o kontakt i podanie ilości osób.
Wszelkich informacji udziela - Krystian Fajkis tel. 609 984 103
Reprezentacja na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U23 – Cagliari 2026

W skład Reprezentacji Narodowej na tegoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U23, które rozegrane zostaną w dniach 25 – 28.04.2026 roku w Cagliari - Włochy powołani zostali szermierze reprezentujący kluby z naszego regionu:
- - Kinga Zgryźniak – RMKS Rybnik (szpada kobiet)
- - Alicja Klasik – RMKS Rybnik (szpada kobiet)
- - Gloria Klughardt – RMKS Rybnik (szpada kobiet)
- - Cecylia Cieślik – AZS AWF Katowice (szpada kobiet)
- - Zuzanna Porada– TMS Zagłębie Sosnowiec (szabla kobiet)
- - Gabriela Wójcik - Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec (szabla kobiet)
Życzymy sukcesów i udanych startów!
Więcej artykułów…
- Rozstrzygnięto oferty na zadania publiczne Województwa Śląskiego.
- Wesołych Świąt Wielkanocnych
- Reprezentacja na Mistrzostwa Świata kadetów i juniorów – Rio de Janeiro 2026
- Mistrzostwa Śląska Młodzików - Gliwice 2026
- Reprezentacja na Mistrzostwa Europy kadetów i juniorów – Tbilisi 2026
- Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych - Siemianowice Śląskie 2026 - komunikat
- IX Puchar Prezydenta Siemianowic Śląskich 2026 - komunikat
- Mistrzostwa Polski Juniorów - Gliwice 2026
- Medalowe podsumowanie 2025
- Wesołych Świąt!
- III Puchar Polski Juniorów - Rybnik 2025 - plakat i komunikat
- III Puchar Polski Juniorów Młodszych - Rybnik 2025 - plakat i komunikat
- II Puchar Polski Juniorów - komunikat
- II Puchar Polski Juniorów Młodszych - komunikat
- Zarząd Polskiego Związku Szermierczego wybrany.





