Mistrzostwa Europy Kadetów - Foggia 2019

AlicjaKlasik ME Foggia2019

W rywalizacji indywidualnej jeden medal zdobyła reprezentacja Polski w Mistrzostwach Europy kadetów w włoskiej Foggi.

Wywalczyła go reprezentantka śląskiego klubu Alicja Klasik zawodniczka RMKS Rybnik, podopieczna trenera Artura Fajkisa. W całym turnieju Alicja walczyła fantastycznie, w walkach eliminacji grupowej wygrała wszystkie walki i rozstawiona została z numerem 3. W walkach pucharowych spisała się rewelacyjnie pokonując kolejno, Greczynkę Adrianę Theodoropoulou 15:4, Szwajcarkę Emilię Gabutti 15:8, Nelliję Mihelievą z Łotwy 15:6 i w ćwierćfinale reprezentantkę Ukrainy Yevę Mazur 12:6. Dopiero w półfinale przegrała 9:15 z Rosjanką Anną Liakhovą. Miejsce na podium i brązowy medal Mistrzostw Europy!!!!!!