Partnerzy

logo slaskie

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Puchar Świata seniorek w florecie kobiet – Katowice 2020

W dniach 10-12.01.2020 r. po raz trzeci rozegrano floretowy Puchar Świata seniorek w Katowicach, którego współorganizatorem był Śląski Związek Szermierczy. Przez trzy dni Hala Widowiskowo-Sportowa „Spodek” w Katowicach była areną zmagań najlepszych florecistek z całego świata. Impreza zorganizowana w sezonie kwalifikacji olimpijskich zgromadziła na starcie 195 zawodniczek.

W turnieju indywidualnym triumfatorką Pucharu Świata została, po raz trzeci z rzędu w katowickim turnieju, Rosjanka Inna Deriglazova, która w walce finałowej pokonała 15:11 Włoszkę Camille Mancini. Podium uzupełniły Amerykanka Lee Kiefer oraz Francuzka Ysaora Thibus. Bardzo blisko ćwierćfinału była najwyżej notowana z Polek Julia Walczyk. O wejście do finałowej ósemki przegrała 10:15 z Włoszką Elisa Di Francisca i ostatecznie zajęła 13 miejsce.

W turnieju drużynowym triumfowały Rosjanki, w finale pokonując Francuzki 45:42. Trzecią lokatę wywalczyły Włoszki. Polki walczące w składzie: Julia Walczyk, Martyna Synoradzka, Martyna Długosz, Hanna Łyczbińska zmagania rozpoczęły od zwycięstwa nad reprezentacją Niemiec 41:39. W kolejnym meczu nasze reprezentantki, po bardzo emocjonującym i wyrównanym pojedynku, musiały uznać wyższość późniejszych triumfatorek turnieju, Rosjanek, przegrywając jednym trafieniem, 34:35. Po przegranym meczu z Chinkami i porażce z Węgierkami, Polki ostatecznie zajęły doskonałe 8 miejsce.

 

Wyniki indywidualne:

 

1. Deriglazova Inna (Rosja)

2. Mancini Camilla (Włochy)

3. Kiefer Lee (USA)
3. Thibus Ysaora (Francja)

5. Di Francisca Elisa (Włochy)

6. Errigo Arianna (Włochy)

7. Batini Martina (Włochy)

8. Chae Song Oh (Korea Płd.)

Startowało 195 florecistek.

Wyniki drużynowe:

1. Rosja

2. Francja

3. Włochy

4. USA

5. Chiny

6. Japonia

7. Węgry

8. Polska (Julia Walczyk, Martyna Synoradzka, Martyna Jelińska, Hanna Łyczbińska)

 

Startowało 23 drużyn.

 

Zawody zostały wzorowo zorganizowane, co znalazło potwierdzenie w opinii uczestników jak i Obserwatora Międzynarodowej Federacji Szermierczej FIE.

 

Gratulujemy!