95lat

II Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie - NANJING 2014

Anna Mroszczak szpadzistka RMKS Rybnik zajęła 5 miejsce podczas indywidualnego turnieju Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w szpadzie kobiet rozegranego w dniach 16-28.08.2014 w chińskim Nanjing.

W turnieju wystartowało tylko 12 najlepszych zawodniczek z listy światowej, nominowanych przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Podopieczna trenera Artura Fajkisa w fazie walk eliminacyjnych wygrała 3 z 5 walk i do fazy pucharowej została rozstawiona z numerem 5. Z pierwszego pojedynku o ćwierćfinał była zwolniona, natomiast w walce o półfinał spotkała się z&bnsp;Włoszką Eleonorą De Marchi, z którą niestety przegrała 10:15. Włoszka ostatecznie zajęła drugie miejsce, złoty medal wywalczyła Koreanka Sinhee Lee, a z brązowym medalem wróciła Szwedka Asa Linde.

Gratulujemy nominacji i bardzo dobrego startu!