Szablowy Turniej Barbórkowy Katowice 2015 - wyniki

barborka szablaW sobotę 28 listopada 2015 roku, w katowickiej małej hali Spodka, rozegrano Puchar Europy Młodzieżowców U-23 oraz Puchar Polski seniorów w szabli kobiet i mężczyzn. Zarówno Puchar Europy młodzieżowców jak i Puchar Polski seniorów zdominowany został przez zawodników Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego Sosnowiec. Karolina Walczak i Krzysztof Kaczkowski stanęli na najwyższych stopniach obu turniejów.

W finale Karolina pokonała Bognę Jóźwiak (O.Ś. AZS Poznań), a Krzysiek zwyciężył Piotra Koniusza (Fortis Sosnowiec). Trzecie miejsca zajęli Mikołaj Grzegorek (UKS Victor Warszawa) i Adrian Stanisławski (KKSZ Konin) wśród mężczyzn oraz Katarzyna Kędziora (O.Ś. AZS Poznań) i Matylda Ostojska (AZS-AWF Warszawa) w rywalizacji szablistek.

Na miejscach siódmych finałowe ósemki uzupełnili Pamela Warszawska i Michał Kochan oboje Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec.