III Puchar Polski Juniorów Rybnik 2016 - wyniki

III PPJ Rybnik 2016Hala Widowiskowo - Sportowa w Rybniku w miniony weekend 5-6 listopada była areną zmagań ostatniego w tym sezonie III Pucharu Polski juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn, w którym wystartowało 164 zawodniczek i zawodników z Polski i Słowacji.

W sobotnim turnieju szpadzistów, zwyciężył przedstawiciel śląskiego klubu Damian Michalak z Piasta Gliwice, który w finałowej walce pokonał 15:12, aktualnego lidera listy klasyfikacyjnej PZS, Macieja Bielca (KS Szpada Wrocław). Trzecie miejsca wywalczyli Wojciech Lubieniecki (PTG Sokół 1893 Mielec) oraz Bartłomiej Szurlej (WKS Kolejarz Wrocław).

Natomiast w niedzielnym turnieju szpadzistek zwyciężyła, liderka rankingu PZS, rybniczanka Anna Mroszczak, od nowego sezonu reprezentująca KS Szpadę Wrocław. W decydującej walce pokonała jednym trafieniem 15:14 Paulinę Wilaszek (SKS Radomyśl Wielki). Na najniższym stopniu podium stanęły Barbara Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie) oraz Dominika Pawłowska (SKS Flesz Świdnica). Finałową ósemkę na miejscu 7 i 8 uzupełniły reprezentantki naszego regionu Karolina Mazanek (Muszkieter Gliwice) i Katarzyna Majgier (Piast Gliwice).