Puchar Polski seniorów w szpadach Radlin 2016 wyniki

W dniach 26-27 listopada w Radlinie szpadzistki i szpadziści – seniorzy, rywalizując w Pucharze Polski rozpoczęli nowy sezon startowy. W turnieju wystartowało 192 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby z całej Polski oraz reprezentanci Ukrainy, Słowacji, Austrii i Wenezueli.

W sobotnim turnieju szpadzistów, w którym wystartowało zawodników, zwyciężył Anatolii Herey (Ukraina) pokonując w finałowej walce 15:9 Romera Asuajewa (Wenezuela). Kolejne miejsca na podium zajęli Filip Broniszewski (AZS AWF Wrocław) oraz Karol Kostka (AZS AWF Kraków).

W niedzielnym turnieju szpadzistek na najwyższym stopniu podium stanęła Barbara Rutz (KS Szpada Wrocław), która w finale pokonała 15:11 Magdalenę Piekarską (AZS AWF Waeszawa). Trzecie miejsca zajęły Blanka Błach (AZS AWF Wrocław) i Kamila Pytka (AZS AWF Warszawa). Na miejscu piątym i siódmym rywalizację ukończyły reprezentantki śląskich klubów - Martyna Swatowska (AZS AWF Katowice) i Dominika Mosler-Plura (TS Górnik Radlin).