95lat

Puchar Polski / Puchar Europy - Gliwice 2017

PP PE Gliwice 2017W weekend 11-12 marca 2017 roku w Hali Widowiskowo- Sportowej w Gliwicach-Sośnicy odbył się Międzynarodowy Turniej „O Stalową Klingę Hutnika” i Memoriał Antoniego Franza, który był zarazem Pucharem Polski seniorów i Pucharem Europy do lat 23 w szpadzie męskiej.

W sobotnim turnieju indywidualnym, w którym wystartowało 140 szpadzistów, w finałowym pojedynku gliwickiego turnieju spotkało się dwóch przedstawicieli krakowskiego AZS AWF. Radosław Zawrotniak pokonał w nim 10:8 Karola Kostkę. Trzecie miejsca wywalczyli Wojciech Kolańczyk (UKS Śrem Manieczki) i Bartosz Staszulonek (Piast Gliwice). Tuż za podium na miejscu 5 rywalizację zakończył kolejny reprezentant naszego regionu Mateusz Nycz z Piasta Gliwice.

Natomiast niedzielną rywalizację drużynową wygrał zespół Piast I Gliwice walczący w składzie:  Marcel Baś, Damian Michalak, Mateusz Nycz, Aleksander Staszulonek. Polacy w finale pokonali pierwszą drużynę Wenazueli 45:33. Trzecie miejsce zajęła drużyna Ukrainy.