Puchar Polski Juniorów w szpadach – Radlin 2017

W miniony weekend 23-24 września w Domu Sportu w Radlinie rozegrany został pierwszy w tym sezonie Puchar Polski juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn. O punkty i trofea Pucharów Polski rywalizowało 205 szermierzy reprezentujących kluby z całej Polski. Nie obyło się bez niespodzianek szczególnie w rywalizacji szpadzistek.

W sobotnim turnieju szpadzistów, tak jak przed rokiem, zwyciężył Wojciech Lubieniecki (PTG Sokół 1893 Mielec) pokonując w decydującej walce finałowej 15:9 Damiana Michalaka (Piast Gliwice). Miejsca na podium uzupełnili Bartłomiej Szurlej (Szpada Wrocław) oraz Tomasz Kałuziński (UKS MDK Olimp Lubin).

W niedzielnym turnieju pań triumfowała Dominika Pawłowska (SKS Flesz Świdnica), która w walce finałowej pokonała aktualną złotą medalistkę Mistrzostw Europy Barbarę Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie). Trzecie miejsca wywalczyły kolejne dwie reprezentantki naszego regionu: młodziutka trzynastoletnia Alicja Klasik (RMKS Rybnik) oraz Karolina Staszulonek (Piast Gliwice). Miejsca szóste i ósme zajęły kolejne zawodniczki naszego regionu Karolina Mazanek (Muszkieter Gliwice) i Agata Knapik (DOSiR Sokolnia Chorzów).