Mistrzostwa Śląska Juniorów młodszych w szpadach - Siemianowice Śląskie 2018

W miniony weekend 24-25 marca 2018 roku w Hali Sportowej kompleksu „Michał” w Siemianowicach Śląskich, najlepsze szpadzistki i szpadziści naszego regionu rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska juniorów młodszych.

W sobotnim indywidualnym turnieju szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Julia Gwóźdź (BTS Bytom) pokonując w walce finałowej 15:2 Emilię Korkus (Muszkieter Gliwice), medale brązowe zdobyły Zofia Piejak (UKS Trójka Radlin) i Patrycja Ziętek (BTS Bytom).

W turnieju drużynowym na najwyższym stopniu podium i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Piast I Gliwice (Michalina Kobylnicka, Klara Majgier, Bernadeta Majgier, Alicja Ostrowska), tytuł wicemistrzowski przypadł drużynie Pałac Młodzieży I Katowice (Aleksandra Jaroszek, Emilia Jaroszek, Emilia Modrzewska, Natalia Rakoczy), a z brązowego medalu cieszyła się drużyna Muszkietera I Gliwice (Emilia Korkus, Patrycja Ryś, Julia Trojanowska, Anna Wieczorek).

Niedzielny turniej szpadzistów zdominowany został przez zawodników RMKS Rybnik. W turnieju indywidualnym po złoty medal i tytuł mistrzowski wprawdzie sięgnął Robert Buśko (DOSiR Sokolnia Chorzów), ale pozostałe medale przypadły szpadzistom z Rybnika, medal srebrny wywalczył Kamil Huwer, a medale brązowe Sebastian Mandrysz i Bartłomiej Musiolik (wszyscy RMKS Rybnik).

W turnieju drużynowym złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna RMKS I Rybnik (Kamil Huwer, Bartłomiej Musiolik, Sebastian Mandrysz), medal srebrny dla drużyny Piast I Gliwice, a brązowy medal wywalczyła drużyna RMKS II Rybnik (Wiktor Wałach, Karol Pyszny, Dominik Sojka).