Mistrzostwa Polski Młodzików - Katowice, Sosnowiec 2018 - wyniki

MP mlodzik sp Katowice 2018W miniony weekend 9-10 czerwca w Katowicach i Sosnowcu rozegrano szpadowe i szablowe Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski młodzików. Rywalizację zdominowali przedstawiciele śląskich klubów, którzy wywalczyli większość medali.

W Hali Widowiskowo-Sportowej w Katowicach Szopienicach rywalizowali szpadzistki i szpadziści. Na starcie stanęło 191 zawodniczek i zawodników.

W sobotnim turnieju indywidualnym, w rywalizacji szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzyni Polski wywalczyła Alicja Klasik (RMKS Rybnik), srebrny medal Maja Osadnik (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie), brązowe medale odebrały Emilia Jaroszek (Pałac Młodzieży Katowice) i Oliwia Tercjak (KS Szpada Wrocław).

W rywalizacji szpadzistów złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył Krzysztof Bezuch (RMKS Rybnik), medal srebrny Marcin Żelazny (WLKS Kmicic Częstochowa). Z brązowych medali cieszyli się Wojciech Rzyczniak (Piast Gliwice) oraz Stanisław Dziura(PTG Sokół 1893 Mielec).

Natomiast w niedzielę rozegrano zawody drużynowe, w której wystartowało 39 drużyn klubowych.

W szpadzie kobiet w finałowym meczu spotkały się dwie śląskie drużyny, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyły szpadzistki UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie (Maja Osadnik, Antonina Halemba, Katarzyna Lęzak, Karolina Roner), srebrny medal i tytuł wicemistrzowski przypadł drużynie RMKS Rybnik ( Alicja Klasik, Antonina Korduła, Maja Wuzik, Oliwia Mężyk). Brązowy medal wywalczyły szpadzistki UKS Start Opole.

W szpadzie męskiej zwyciężyła drużyna PTG Sokół 1893 Mielec, srebrny medal wywalczyła drużyna szpadzistów Piast Gliwice (Wojciech Rzyczniak, Paweł Klytta, Kamil Olejniczak, Mikołaj Wesołowski), a brązowy PKSzerm Warszawa.

Natomiast szablistki i szabliści rywalizowali w Sosnowcu w Hali Widowiskowo-Sportowej na Braci Mieroszewskich, gdzie wystartowało 170 zawodniczek i zawodników.

W sobotnim turnieju indywidualnym, w rywalizacji szablistek całe podium należało do zawodniczek TMS Sosnowiec, złoty medal i tytuł mistrzyni Polski wywalczyła Zuzanna Lenkiewicz, srebrny Zuzanna Porada, a brązowe Paulina Porada i Emilia Habryn.

W rywalizacji szablistów przedstawiciele śląskich klubów nie wywalczyli medalu, zwyciężył Marcel Broniszewski (MUKS Victor Warszawa), srebrny medal zdobył Bartosz Rosłon (Akademia Integracji), a brązowe Benedykt Denkiewicz (UKS Szabla Ząbki) i Filip Sobel (MUKS Victor Warszawa).

Do niedzielnej rywalizacji drużynowej przystąpiło 37 drużyn klubowych.

W szabli kobiet również w finałowym meczu spotkały się dwie śląskie drużyny, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyły szablistki TMS I Sosnowiec (Zuzanna Lenkiewicz, Zuzanna Porada, Paulina Porada, Emilia Habryn), srebrny medal i tytuł wicemistrzowski przypadł drużynie ZKS I Sosnowiec (Kalina Kordel, Amelia Sałata, Gabriela Wójcik). Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna UKS Hajduczek I Olsztyn.

W szabli męskiej śląskie kluby nie zdobyły medalu, zwyciężyła drużyna KKSz Konin, przed MUKS Victor Warszawa i UKS Szabla Ząbki.