95lat

Puchar Polski w szpadzie Rybnik 2018 - wyniki

Hala Widowiskowo - Sportowa w Rybniku w miniony weekend 3-4 listopada była areną zmagań ostatniego w tym sezonie III Pucharu Polski juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn, w którym wystartowało 206 zawodniczek i zawodników z Polski, Wenezueli, Japoni i Słowacji. Zarówno sobotni turniej szpadzistów jak i niedzielny szpadzistek był pełen niespodzianek.

W sobotnim turnieju szpadzistów zwyciężył szpadzista z naszego regionu Damian Michalak z Piasta Gliwice pokonując w walce finałowej 15:11 Wojciecha Ćwiękę KSz Warszawianka. Na trzecich miejscach podium stanęli, kolejny reprezentant śląskiego klubu Jan Bulandra AZS AWF Katowice oraz Michał Rachwalik UKS Start Opole.

Natomiast w niedzielnym turnieju szpadzistek zwyciężyła Wenezuelka Betyumil Posada pokonując po bardzo emocjonującej walce finałowej, w dodatkowym czasie 15:11 reprezentantkę naszego regionu Alicję Klasik (RMKS Rybnik). Na najniższym stopniu podium stanęły: kolejna reprezentantka śląskiego klubu Barbara Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie) oraz Japonka Erika Takashi. W finałowej ósemce znalazły się jeszcze dwie reprezentantki ze Śląska: na miejscu szóstym exeqvo z Japonką Patrycja Frystacka (RMKS Rybnik) oraz na miejscu ósmym Anna Wieczorek (Muszkieter Gliwice).