Szablowa Barbórka - Sosnowiec 2018

Szablowa Barbórka 2018W sobotę 24 listopada w Hali Widowiskowo- Sportowej w Sosnowcu, rozegrano Puchar Polski seniorów oraz Puchar Europy Młodzieżowców U-23 w szabli kobiet i mężczyzn.

Rywalizację kobiet zdominowały zawodniczki sosnowieckich klubów. Zwyciężyła Marta Puda (TMS Sosnowiec) pokonując w walce finałowej 15:13 Karolinę Walczak (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec). Na miejscach trzecich na podium stanęły kolejne zawodniczki Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego Sosnowiec - Zuzanna Cieślar i Angelika Wątor.

Natomiast w szabli mężczyzn, zwyciężył Mateusza Godlewskiego (KKSz Konin) pokonując w walce finałowej 15:8 Cezarego Białeckiego (MUKS Viktor Warszawa). Na miejscu trzecim podium uzupełnili Jakub Jaskot (OŚ AZS Poznań) i Jakub Broniszewski (MUKS Viktor Warszawa).

W finałowej ósemce znalazło się trzech reprezentantów naszego regionu: na miejscu piątym Szymon Hryciuk (Pałac Młodzieży Katowice) , na miejscu szóstym Bartosz Koniusz (MKS Fortis Sosnowiec) i Michał Kochan (Zagłębiowski Klub Szermierczy) na miejscu ósmym.