Partnerzy

logo slaskie

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Mistrzostwa Europy seniorów – Dȕsseldorf 2019

Kolejny ogromny sukces Ewy Trzebińskiej reprezentantki AZS AWF Katowice, która z Mistrzostw Europy seniorów w niemieckim Dȕsseldorfie wróciła z dwoma medalami.

Najpierw brązowy medal Ewa Trzebińska wywalczyła w rywalizacji indywidualnej szpadzistek. Od samego początku zawodów spisywała się rewelacyjnie. W eliminacji grupowej wygrała 4 pojedynki. W walkach pucharowych pokonała kolejno: Suzan Sica (Wielka Brytania) 15:6, Biancę Benea (Rumunia) 15:9, Dorinę Budai (Węgry) 15:6 i w ćwierćfinale Olenę Kryvytską (Ukraina) 15:14. Dopiero w półfinale po bardzo wyrównanej i emocjonującej walce przegrywając jednym trafieniem 14:15 z Marie-Florence Candassami (Francja) i stanęła na najniższym stopniu podium.

Podium Mistrzostw EuropyPodium Mistrzostw Europy – Ewa Trzebińska (pierwsza z prawej)

Drugi medal Ewa Trzebińska wywalczyła w rywalizacji drużynowej szpadzistek. Wraz ze swoimi koleżankami z drużyny narodowej walczącej w składzie: Ewa Trzebińska, Renata Knapik-Miazga, Magdalena Piekarska, Aleksandra Zamachowska zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni Europy seniorek w szpadzie kobiet. W tym dniu nasza drużyna była bezkonkurencyjna i w drodze do złotego medalu pokonała kolejno: Belgię 45;22, Węgry 45;29, w półfinale Francję 45;37 i w finale po zaciętym i wyrównanym meczu przez 9 walk Rosję 26;25, gdzie ostatnie decydujące trafienie w dodatkowej minucie walki zadała właśnie reprezentantka naszego regionu Ewa Trzebińska.

MESenioror Duseldorf2019 2Ewa Trzebińska (druga z prawej) z koleżankami z drużyny

Gratulacje dla zawodniczki i trenerów.